mcr

22. ledna 2007 v 16:49 |  My chemical romance
Unikátní mix punku, rocku, ema a popu dělá z My Chemical Romance jednu z nejžhavějších kapel, které kdy vzešly z New Jersey. Poté, co se Gerard Way, 24letý začínající umělec, stal svědkem událostí z 11. září, rozhodl se přehodnotit svůj život. Ačkoliv v roce 1999 odpromoval na newyorské umělecké škole a smlouvu s Cartoon Network na svůj vlastní kreslený film "Breakfast Monkey" měl téměř v kapse, zjistil, že hudba je ten směr, kterým se chce ubírat. Společně s Mattem Pelissierem napsal "Skylines And Turnstiles", písničku inspirovanou zářijovými událostmi. Dvojice pak požádala kamaráda Raye Tora, aby se k nim připojil. Nahráli demo skladby "Skylines And Turnstiles" a dvou dalších songů v podkroví Mattova domu. Gerardův bratr, Mikey Way, byl tak ohromen tím, co kluci vytvořili, že se rozhodl vzít basovku znovu do ruky. Nakonec opustil školu a všechno své úsilí věnoval kapele.
Když si Frank Iero, Rayův kamarád, demo poslechl, nadchlo ho. Když se jeho skupina Pencey Prep rozpadla, ze zoufalství se přidal k My Chemical Romance a sestava byla kompletní. Kapela hrála po místních barech a klubech v New Jersey. Mezitím se Mikeymu, který pracoval u Eyeball Records, podařilo předvést demo vydavatelství. A tak roku 2002 podepsali smlouvu a zanedlouho vyšlo jejich debutové album "I Brought You My Bullets, You Brought Me Your Love". Desku produkoval Geoff Rickley, zpěvák kapely Thursday, kterým Gerard dříve navrhoval obchodní zboží na jejich turné.
Deska se stala hitem undergroundové scény a My Chemical Romance byli doslova zaplaveni nabídkami od různých vydavatelství. Kapela se začala obávat ztráty tvůrčí svobody, ale nakonec se dohodli s Reprise Records. V roce 2003, po dvou letech koncertování a vytvoření si silné fanouškovské základny, padlo rozhodnutí natořit nové album. Na podzim téhož roku zemřela milovaná babička sourozenců Wayových, která se podílela na formování Gerardova hudebního a uměleckého nadání. Tato událost desku hodně ovlivnila.
V roce 2004 vyšla deska "Three Cheers For Sweet Revenge". Bylo znát, že tvůrčí schopnosti kapely posílily. Úvodní singl "I´m Not Okay (I Promise)" otevřel dveře k novému publiku a My Chemical Romance byli stále úspěšnější. Avšak kapela v této době trpěla osobními problémy. Gerard, ve snaze dostat se z deprese, propadl alkoholu a drogám. Po návratu z Japonska se rozloučil s kapelou a nevěděl, co bude dál. Ve stejné době, po návratu do New Jersey, požádali členové kapely Matta Pelissiera, jednoho ze zakládajících členů kapely, aby odešel. Matta nahradil Bob Bryar, který pracoval jako technik kapely The Used. Mezitím, za pomoci terapeutů a Anonymních alkoholiků, Gerard přestal s pitím i drogami. Kapela se znovu spojila v Kalifornii, aby natočila video k jejich prvnímu singlu "I´m Not Okay (I Promise)".
Kapela se dál vyvíjí a každým dnem počet jejich fanoušků narůstá. Jsou na nejlepší cestě stát se jednou z nejlepších rockových kapel desetiletí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bublina Bublina | Web | 12. března 2007 v 19:41 | Reagovat

Panebože vždyť mcr nejsou kur*a emo !!!!!! Proboha ,Uvědomte si to už !!!!!!!!!!!!! Fu*k it!!!! Na každym blogu rádoby "emo" je my chem. a Panic !at the disco jako Emo ,kdyby se ku*va vo to emo někdo zajímal a ty texty by si ,alespoň přeložil než by něco někomu nakecával tak by to  do pr*dele věděl!!!!!!!! Jak já vás ty předstírající ko*oty a kr*vy nenávidim! Nejsem emo a sere mě ,když si na to někdo jenom hraje!!!!!!!!!!!

2 =D =D | 29. dubna 2007 v 8:20 | Reagovat

ha nejsi emo ye to znát mcr emo ye ne uplne ale ye ..tak si tyle svy keci vtitey nekomu ynemu ok!!!

3 Lena Lena | E-mail | 12. května 2007 v 11:39 | Reagovat

Ahoj lidičky! Prodám 2 lístky na MCR. Jeden lupen za 400,-. Mějte se

4 =o) =o) | 23. září 2007 v 7:49 | Reagovat

for :D ::::::já si taky myslim že mcr nejsou emo uplně ale přeci jenom trochu jo...wím že nezpíwají jako meo ale rozhodně se tak oblékají!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.