ako vzniklo cd

27. února 2007 v 17:10 |  three days grace
Jak vznikalo nové album One-X
Když jsme vyjeli na turné, cítil jsem, že na mně leží obrovská zodpovědnost. Cítil jsem, že na mě ostatní nakupili spoustu povinností a že já se s nimi musím nějak vyrovnat, cítil jsem se šíleně sám...jediný, kdo mě dokázal pochopit, jsem byl zase jen já sám. - Adam Gonthier
Na albu One-X, které následovalo po jejich prvotině Three Days Grace, se skupina soustředí hlavně na tyto Adamovy pocity, činí to jako obvykle s alarmující upřímností. Otevřená zpověd, kterou Three Days Grace na albu One-X podávají, vystihuje smýšlení frontmana kapely Adama Gonthiera v době, kdy se pustil do hledání důvodů naprosté samoty, která ironicky pramenila z toho, že byl neustále obklopen lidmi. One-X je spontánní příběh Adamovy krize osobnosti, jež si prožil na turné.
"Od začátku až do konce, slova jednotlivých písniček na albu One-X popisují různé problémy, které jsem prožíval. Cítil jsem, že se něčím od ostatních liším. Ale já chtěl být naprosto normální, chtěl jsem někoho, kdo by mi pomohl. Najednou jsem si uvědomil, že nezáleží na tom, jak moc jiný se cítím být, protože je tu spousta dalších lidí, co se cítí jako já. Uvědomil jsem si: "Dobře, nejsem sám." - Adam Gonthier
Tohle všechno si částečně uvědomil také díky svým kamarádům z kapely, kteří se cítili podobně izolováni od světa a vyděšeni neupřímností života na cestě.
"Turné může být někdy podivná záležitost", říká baskytarista Brad Walst. "Všichni ti lidé kolem vás vám připadají, že vás znají, přitom to není pravda, oni neznají vás, vy neznáte je, ale musíte předstírat opak. Je to divné, jak osaměle se můžete cítit před davem lidí. Jediní, s kým jsme se mohli cítit spříznění, byli naši opravdoví fanoušci. Oni věděli, co se děje v naší hlavě, protože jsou jediní, kteří to slyší v naší hudbě."
Po dvou letech neustálého koncertování kapela opět přichází se všemi zkušenostmi, které cestou získala. "Celá ta věc nám pomohla pochopit velký fenomén současnosti - osamění lidí ve velkoměstech, třebaže vás od všech kolem dělí pár stop, cítíte se být vzdáleni míle daleko," říká bubeník Neil Sanderson. "Byli jsme zvyklý na opačnou situaci, protože pocházíme z Ontaria, kde jste míle daleko fyzicky, ale cítíte se, jako by vám někdo ze zadu neustále šlapal na paty."
Příšerně unavení se Three Days Grace znovu rozhodli utéct na samotu. Sbalili si věci, vypadli pryč z města a přestěhovali se do chatové oblasti v Ontariu, aby nemohli být ničím rušeni při psaní písniček na album One-X. "Prakticky celou desku jsme dali do kupy u ohně s akustickými kytarami," říká Brad Walst. "Bylo to, jako bychom se vraceli zpět na začátek existence kapely."
Když se kapela opět vynořila z kanadských lesů, přinesla s sebou velmi emociální album. One-X je všeobecně známé vokály naplněnými bolestí, přímočarým rytmem a drsnými akordy, to vše obklopují burácivá kytarovná sóla Brada Walsta, bubnování Neila Snadersona a naléhavé rify Barryho Stocka. One-X je výletní jízda Adamovou myslí. S naprostou upřímností si Adam nenechal nic jen pro sebe. Zní to, jako by vytrhal stránky z vlastního deníku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.