Interview pro Access All Areas.net.au

27. února 2007 v 17:09 |  three days grace
AAA.net.au: Blahopřeji vám k novému albu. Je přímo úžasné. Musíte být rádi, že jste se vrátili v takovém stylu.
Adam: Samozřejmě, to je jasné. Je fajn, že zase můžeme hrát nové věci. Strávili jsme pěkně dlouho prací na tomhle albu a konečně jsme ho mohli vypustit do světa.
AAA.net.au: Název vašeho alba se mi zdá poněkud neobvyklý. Jak jste vůbec přišli na One-X?
Adam: Album One-X je o tom, jak jsem strávil posledních pár let a jak jsem se musel vyrovnávat se spoustou věcí, které se nakupily za delší dobu. Na jednu stranu jsem se cítil sám a na druhou, ač se to může zdát zábavné, byla kolem mě neustále šílená spousta lidí. Začal jsem si myslet, že jsem jediný, kdo mi rozumí, a ten název vzešel z toho pocitu - cítit se sám a být přitom obklopen lidmi.
AAA.net.au: One-X je často popisováno jako "zpovědní" album. Proč právě tento přívlastek?
Adam: Většina materiálu z tohoto alba je převzatá z mého deníku, který jsem si posledních pár let vedl. Ze všeho, co jsem kdy cítil, jsem se vypsal v textech jednotlivých písniček. Tohle je totiž způsob, jak svoje pocity ventiluji navenek.
AAA.net.au: Adame, ve svém životopise jste uvedl, že jste se cítil vyčleněný ze společnosti a šíleně sám. Co vás přimělo si uvědomit, že na světě existují i další, co se cítí úplně stejně?
Adam: Myslím, že to bylo tehdy, když jsme si dali pauzu po turné, opravdu přišla vhod. Všichni z kapely jsme se na chvíli začali věnovat vlastním problémům, snažili jsme se dobýt energii a tak. Myslím, že tehdy jsem si uvědomil, že jsem se stal někým, kým jsem být nechtěl, ztratil jsem kontakt s realitou. Tak jsem prostě odjel domů a strávil čas s lidmi, kteří mi pomohli pochopit, že věci nejsou zas až tak strašné.
AAA.net.au: Která písnička podle vás na albu vyčnívá nad ostatní? Na kterou jste nejvíce hrdý?
Adam: Je to písnička "Never Too Late", je mi nejbližší, je to velmi osobní píseň, je taky hodně přímá. Je o někom, kdo cítí, že už nechce žít, je to píšnička o tom, jak někomu pomoct v takovéto situaci, jak mu říct, že nezáleží na tom, jak moc špatně mu je, že neexistuje dostatečně dobrý důvod, aby vzdal svůj život. Já sám jsem si tím prošel.
AAA.net.au: One-X je vaše druhé album. Jak se podle vás liší od toho předchozího?
Adam: Tentokrát jsme spolupracovali s jiným producentem, takže nahrávky znějí poněkud jinak. Myslím, že se všichni vyvíjíme jak po hudební, tak i po textové stránce. Experimentovali s nejrůznějšími zvuky, práce s novým producentem pro nás znamenala obrovskou změnu. Náš prodicent Howard se zaměřil na vokály a harmoničnost písní, a tak jsme museli zpívat vokály nejrůznějšími způsoby, což jsme předtím vůbec nedělali, proto je tohle album hodně jiné.
AAA.net.au: Myslíte si, že skupina hudebně vyzrála od vydání vašeho prvního alba?
Adam: Ano, jednoznačně.
AAA.net.au: Grafická úprava přebalu vašeho alba se snaží vylíčit to, co chce říct i vaše hudba. Na přebalu máte sedm panáčků, šest s fajfkou a jednoho s křížkem, na webových stránkách zase máte spoustu zlatých rybek a jen jednu černou. Když jste začali natáčet vaše album, měli jste alespoň tušení, jak by mělo působit, jaké by mělo obsahovat poslání?
Adam: Ne, to ne. Myslím, že už jsme měli docela ucelenou představu, jaké by album mělo být, protože většina z písniček popisuje samotu a izolovanost i ve velké skupině lidí. Grafika samozřejmě souzní s myšlenkou alba. Celé to všechno vyplynulo docela přirozeně, nebylo to nic, o čem bychom museli dlouhé hodiny přemýšlet. Když jsme skončili s nahráváním a začali vystupovat, viděli jsme ten pozitivní ohlas od publika a věděli, že přesně takhle jsme to chtěli.
AAA.net.au: Navštívil jsem vaše oficiální stránky a četl jsem si ve vašem deníku z turné. Ohromilo mě, co se dá všechno zažít za jednu noc v autobuse - náladový řidič, konflikt s policií, uvěznění vašich předskokanů. Je vaše turné vždycky tak bláznivé?
Adam: Ne, to určitě ne. Vždycky jsem chtěl s kapelou jezdit po turné, koncertovat po celém světě, každý večer v jiném městě. Ale docela těžké být daleko od domova, od milovaných, na druhou stranu děláme to, co jsme jsme vždycky chtěli dělat, a jsme šťastní, že to můžeme dělat. Bere nám to hodně sil, ale je to úžasná práce.
AAAnet.au: A teď otázka, na kterou jsou všichni zvědaví. Kdy se konečně vydáte na turné do Austrálie?
Adam: Doufám, že brzy. Ještě nemáme nic naplánováno, ale když jsme byli v Austrálii naposled, hodně jsme si to tam užili, takže se moc těšímena další návštěvu. Nevím přesně, kdy to bude, ale doufám, že radši dříve než později.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 žafička žafička | Web | 27. února 2007 v 17:24 | Reagovat

ahojky, máš pejska, kočičku či jiný zvířátko? Máš tu fotku v počítači a cceš se s ní pochlubit?

Potom neváhej a skoč na můj blog!

rubrika: bleskovky, diplomy a karty

pak klini

potom zadej bleskovky a jiný soutěže :)

a potom najeď na o nej zvířecího miláčka.

přečti si pravidla a můžeš se zapojit.

jestliže fotku svého miláčka nemáš, tak nevadí, ale určítě i tak zajdi na můj blog a zanech tam prosím komentář

______________________________________________________Žafá

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.